Ako si vybrať ten správny druh cvičenia

clanokkChcete začať cvičiť, vyzerať ešte lepšie alebo sa len jednoducho odreagovať a vyvetrať hlavu? Rozmýšlate však, ktorý druh cvičenia je pre Vás najlepší?

Ponúkam Vám pár tipov ako si správne vybrať.

V dnešnej dobe je svet preplnení všetkými možnými aj nemožnými druhmi cvičenia meditácie a relaxu. Ak ste v tejto oblasti nový a veľmi sa v tejto sfére neorientujete siahnite najskôr po klasických cvičeniach. Začnime preto pekne od začiatku:

 

1.Krok je uvedomiť si aký typ sme.


Máte radšej hlasnejší druh hudby, tanec, niečo kde to žije a kde sa môžete poriadne vyblázniť a uvolniť sa alebo ste skôr na meditáciu a ukľudnenie sa po náročnom vyčerpávajúcom dni?

Ak patríte k tým prvým je pre Vás lepšie cvičenie typu zumba, beh, spinnig, aerobik, či jeho odrody. Pre extrémistov je tu tiež HIIT trening :)

No pokiaľ ste z tých druhých a potrebujete sa ponoriť do svojho vnútra, či máte zdravotné problémy pre Vás ponúkame pilates, yogu, hotyogu a tým podobné.

 

2.Krok sa týka nášho cieľa.

Prečo vôbec chceme začať s cvičením? Veľa žien tam vonku trápia nadbytočné kilá. V takomto prípade je najvhodnejšie siahnuť po aerobnych cvičeniach, ktoré spaľujú viac kalórií a to aj po cvičení.

Ak ste predtým už dlhšiu dobu necvičili je dobré začať pár lekciami pilatesu, kde si posilníme vnútorné svalstvo a môžeme pokračovať postupne v zvyšovaní intenzity.

 

3.Krok je vybrať si správneho trénera.


 Ak vám tréner nevyhovuje, vymeňte ho! Je ich na trhu toľko, že je z čoho si vybrať. Nie každý má nadanie na povzbudenie a inšpirovanie.

Neuspokojte sa preto s tým, kto Vám nevyhovuje, ale hľadajte ďalej. Oplatí sa to, sú to predsa vaše peniaze a Vy si platíte hodiny tréningu. Preto je dôležité odchádzať z tréningu nabitý energiou z cvičenia, trénera aj kolektívu, v ktorom sme.

 

Prikladám tabuľku z možnosťami tréningov spolu s kalorickými hodnotami a náročnosťou.

tabulka_1

 

Tak poďme na to! :)

 

Autor:

14508734_10207993506141108_1182639000_n

Nikol Csivreova

Osobný tréner

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.